Ana sayfa Annelik Elsanatları Haberler Magazin Dünya Magazin Türkiye Moda Ressamlar Seramik Tiyatro Sinema Yazılar Yemekler

Izgara köfte tarifi - Köfteler, köfte çeşitleri ve tarifleri

Şirin Gurme Izgara köfte tarifi - Köfteler, köfte çeşitleri ve tarifleri

Izgara köfte yaparken kullanılacak malzeme 4 kişilik

750 gram kıyma tercihen koyun kıyması
1 baş iri soğan
2 yumurta
2 çorba kaşığı zeytinyağı
Yeteri kadar tuz

Izgara köfte tarifi, yapımı, barbekü nasıl yapılır - Köfteler ve köfte çeşitleri

Soğanı ince ince doğradıktan sonra üstüne 1 tatlı kaşığı tuz serpelim. 10 dakika kadar böyle bıraktıktan sonra sıkarak soğanın suyunu çıkartalım.
Grafik Saati gençlik dergisi
Makineden iki defa geçirilmiş orta yağlı kıymaya 2 yumurta kıralım. Soğanın suyunu da kattıktan sonra on dakika kadar yoğurarak hepsini birbirine iyice yedirelim. Sonra kıymadan irice ceviz büyüklüğünde parçalar koparalım. Avuç içlerimizi zeytinyağı ile yağlayalım ve kıyma parçalarını avucumuzun içine alıp önce yuvarlayalım, sonra da üstlerine avucumuzla bastırarak yarımşar parmak inceliğinde yassılaştıralım.
Şirin Gurme yemek tarifleri
Bu yassı köftelerin her iki yanını hafifçe yağladıktan sonra bunları, harlı ama alevli olmayan mangal ya da barbekü üzerine veya mangal veya barbekünün üstündeki tel ızgaraya yerleştirelim. Köftelerin bulunduğu tel ızgaraların ateşten üç dört parmak yukarıda bulunması ve ızgaranın önceden zeytinyağıyla yağlanmış olması gerekmektedir.

Izgaraya konulan köftelerin bir yanları kızardıktan sonra diğer yanlarını da çevirerek bunları ateşte dört ila altı dakika kadar pişirelim. Sonra sıcak bir yerde tutulan servis tabağına koyarak sıcak sıcak servis yapalım.
Grafik Saati gençlik dergisi
Afiyet olsun

Izgara köfte tarifi, barbekü yapımı, nasıl yapılır - Köfteler ve köfte çeşitleri yemek tarifleri | Şirin Gurme kolay ve pratik ev yemekleri yemek tarifleri yemekler tarifi tarifler

Sosyal medyada biz
Şirin Gurme Facebook


Google +1 Şirin Gurme


Twitter


Google +1


Google +1 Bayan Bilen Kadınlar kulübü


Facebook


Pinterest


DMCA.com

Copyright: Her hakkı saklıdır  | grafiksaati.com[at]gmail.com  |  gizlilik politikası