Ana Sayfa  Annelik  El sanatları  Haber  Magazin Dünya Magazin TR  Ressamlar  Seramik  Tiyatro  Yazı Yemekler

Kabak tarator tarifi

Kabak tarator tarifi
 

Kabak tarator için malzemeler

2 adet kabak
Zeytin yağı
Tuz , kırmızı biber , nane
Süzme yoğurt ve ya taze yoğurt
Sarımsak
İri Kıyılmış Ceviz
Kabak tarator Kürbistarator rezept tarifi Kürbis Tarator

Kabak tarator tarif

Kabaklar soyulup , rendelenir suyu sıkılır.
Tavaya zeytinyağı koyup kızdırılır, kabak rendesi eklenip kavrulur , suyunun çekmesi sağlanır.
Kavrulan kabak soğuması için bir kenara
Bu arada yoğurdun içine sarımsak rendelenir soğuyan kabak rendesi yoğurda eklenerek karıştırılır dilerseniz cevizi tamamen karıştırır yada yalnızca üzerine serpebilirsiniz .
Üzerine kırmızı pul biber nane serpip servis edebilirsiniz.
Afiyet olsun

 

Yemek tarifleri yazan bir kadının mektubu

Yemek tarifi yazarları, yazılarını genellikle ne zaman yazar biliyor musunuz? Gece 11'den sonra.
Grafik Saati kadınlar kulübü yemek tarifleri annelik ve bebek bakımı çocuk gelişimi
Neden bu kadar geç? Çünkü akşam yemeği yenmiş, yemek masası toplanmış bulaşıklar makineye dizilmiş , çocuklar uyutulmuş , kahveler içilmiş sohbetler edilmiş sükunet saatleri başlamıştır.
Grafik Saati kadınlar klubü
Evin erkekleri TV karşısında şekerleme yaparken biz yemek tarifi yazarları da internet sayfalarımız için yazılarımızı yazmaya başlarız. Umarım "e ne yapalım yani bundan bize ne demiyorsunuzdur"... 

"Yok yok siz öyle söylemezsiniz. Ne de olsa şurada kadın kadına oturmuş iki lafın belini kırıyoruz. E birbirimizi tanımayacağız, dertlerimizi paylaşmayacağız, günlük hayatta nasıl insanlar olduğumuzu konuşmayacağız da ne yapacağız. :))"

Üstelik bu yazıları bu tarifleri giren kişilerin hayatlarını merak eden pek çok kişinin var olduğunu biliyorum.

Peki ya siz, tariflerine hayran olduğunuz bu insanların kim olduğunu, gerçek hayatta neler yaptığını, nelere üzüldüğünü, nelerden mutlu olduğunu hiç merak etmediniz mi ? Hımmm madem ki merak ettiniz o zaman size biraz kendimden bahsedeyim ve merakınızı gidereyim. "Aaaa bak hemen kendini anlatıyor yoksa bizim Berna megalomani hastalığına mı tutulmuş" demeyin lütfen. Örneğin ben de bazı yemek yazarlarını severim ama gerçek hayatta nasıl bir insandır bilemem ki. O yüzden sizlere en iyi tanıdığım yemek yazarını, yani kendimi anlatacağım.

Gerçek hayatta B. Yıldız nasıl bir insandır?
Ben her şeyden önce tam zamanlı bir anneyim, uzun cümleler kurmayı , lafı dolandırmayı çok severim :)) Anlatmaktan çok anlaşılmayı beklemem ama bazı zamanlar, konuşmadan da anlaşılabilmek isterim.

Zaten hangi kadın kendini anlatmak zorunda kalmadan anlaşılmayı beklemez ki. Elbette karışınızda ki insanların telepatik güçleri olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz :))

"Beni neden anlamıyor" diye düşündüğünüz kişiler de sizin gibi sıradan bir insan :) Kısaca işi, unvanı veya gücü ne olursa olsun insan insandır.

Eşim ve ben
Eşim karıncalar gibi çalışır. O kadar çok çalışır ki, kızım ve ben onu ancak 22:00' dan sonra görebiliriz :) Eşimin çalıştığı işin özveri gerektiren bir iş olduğunu bildiğim için bu durumu anlar ve ona destek olurum. Eşim ne işle meşguldür? Hımmm bunu belki sonraki yazılarımda açıklarım.  Ama şimdi birkaç ipucu vereyim ve bir tahmin oyunu oynayalım. Beni izlemeye devam edin bakalım hanginiz bilecek?

İpuçları:
Eşim çok yorucu bir iş yapar. Mesleği tatil ile ilgilidir ama biz yazın tatil yapamayız. Şu cümleler bizim sözlüğümüzde yer alamaz maalesef;
"Canım sırtıma biraz daha güneş yağı sürer misin?" Ya da "Hayatım bu akşam hangi a'la carte yiyoruz" Bizim tatilimiz gezmek görmek , deniz kum güneş değil.

Kışın herkes çalışırken biz ailecek tatile çıkarız.

Eh kışın deniz, kum, güneş de olmadığına göre bizim 15-20 günlük tatilimizde, ailelerimizi ziyaret etmek için hiç de yabancısı olmadığımız bir şehre yani Antalya'ya gideriz. Eşimin mesleğini doğru tahmin edenleriniz var mı bilemiyorum ama ben bunları anlatırken bir kısmınızın bana acıdığına eminim.

Parmağımın ucundaki dünya
Herkes gibi tatil yapamadığım için bana acımanıza gerek yok çünkü ben parmağımın ucundaki dünyayı gezenlerdenim. Açarım internetimi vetüm dünyayı gezerim. Belki de hiç yapamayacağımız tatil programları yaparım. :)) Nereye nasıl gidilir, hangi şirketler daha avantajlıdır diye araştırırım. Bu da benim bir hobim :) ) :P

Mutfağım ve ben
Yemek yapmayı çok severim ama yaptıktan sonra toplamaya üşenirim. Güzel sofralar hazırlamaktan keyif alırım ve elbette "ah Berna'cığım ne güzel bir bir sofra hazırlamışsın, ne güzel yemekler yapmışsın" denmesini bekler ve övgü almaktan hoşlanırım. Övgülere "yok canım birşey yapmadım, sadece yemeklerin içine biraz sevgi kattım" derim ama gerçekte bu işin hiç de o kadar basit olmadığını çok iyi bilirim. Nasıl bilmeyeyim, ben bilmesem yorgunluktan dermansız kalan ellerim bana bunu hatırelatır. Ama konuşurken "sevgimi katmaktan başka birşey yapmadım" demeyi severim. Poahhahhah :))

Burcum ve ben
Aslan burcuyum. Yeni tatlar denemeyi yeni bir şeyler yaratmaya bayılırım, insanlara yardımcı olmayı, yol göstermeyi severim, hediye vermeyi severim ... Çok fazla düşünür ve genelde olaylara ihtiyatlı yaklaşırım. Her şeyin önce kötüsünü düşünürüm (bu yönümü kocam hiç sevmez). Biraz fazla alınganım bir insan olduğumu söyleyebilirim. Bazen öküzün altında buzağı aradığım bile olur :)) Bu da eşimi çileden çıkartır... Ancak ara sıra onu çileden çıkartsam da onu çok severim ve o da bunu bilir.
 

Hımmm bu yazımda ayların acısını çıkartırcasına uzun yazdım :)). Olsun, amacımız biraz da  birbirimizle dertleşmek ve birbirimizin sesi olmak değil mi? Evet ben epeyce rahatladım ama eminim ki pek çoğunuzun da hafiflemesine yardımcı oldum. İnanıyorum ki yazı yazmak herkese iyi gelir ve bence siz de denemelisiniz. Ancak yazsanız da yazmasanız da bizleri okuyun. Çünkü  hepimiz sizlerin sesi olmak için buradayız.

Ya ben ne anlatıyordum? Hah evet "kabak tarator". Peki şimdi onu da yan tarafa yazıyorum. :)) Sevgilerimle

B. Yıldız

Yazarın web sitesi

 

Editör: Belgin Elçioğlu | Mail: belgininvictus1968[at]gmail.com

Sosyal medyada biz

Grafik Saati

Facebook

Twitter

Pinterest

Şirin Gurme

Şirin Gurme Facebook

Şirin Gurme Twitter

Hayata-Dair

Facebook

Twitter

Copyright: Her hakkı saklıdır

Creative Commons Lisansı

grafiksaati.com[at]gmail.com  |  gizlilik politikası